حمیدرضا حقیقت گو
وب سایت وکیل

اعتراض به قرار منع تعقیب (برداشت از حساب)

ریاست محترم دادگاه کیفری 2 شهرستان ….

با سلام وآرزوی توفیق

احتراما در مقام اعتراض به قرار اصداری از سوی دادسرای شهرستان … دایر بر منع تعقیب مشتکی عنهم به استحضار میرسانم:

  1. تعیین عنوان مجرمانه بر اساس تحقیقات معموله بر عهده دادستان است

آنچه مسلم است تعیین عنوان مجرمانه متناسب با اعمال ارتکابی مشتکی عنهم بر عهده دادستان محترم می باشد و اینکه قرار اصداری حول عناوین معنونه اجتهاد نموده است و عنصر مادی جرم را غیر قابل تطابق با کلاهبرداری می داند رافع تکلیف مقام تحقیق در خصوص سایر عناوین نبوده و قرار صادره از این حیث فاقد هرگونه تحقیق و حتی احضار مشتکی عنهم می باشد.

  1. در کلاهبرداری فریفته شدن رکن اساسی است

دادیار مخترم مصرانه ، صرف دروغ را مکفی برای انتساب عنوان کلاهبرداری ندانسته و آن را مانور متقلبانه نمی دانند حال آنکه مطمح نظر مقنن ؛ هرگز یک دروغ یا بیشتر نبوده ومهم مانور متقلبانه ایست که منتج به ربودن مال غیر گردد و در ما نحن فیه مکالمه بر قرار شده و صدا سازی ها و استفاده از لوگوی صدا و سیما و نیز بیان یکسری مطالب در خصوص ضرورت مراجعه به بانک و وارد کردن کدها همگی عناصر مانور متقلبانه ایست که ظاهرا تازگی نیز نداشته و این شیوه کلاهبرداری اخیرا مورد استفاده بزهکاران محترم! است تا بدانجا که پلیس فتا در پایگاه اینترنتی خود تحت شماره کد خبر 150476 باعنوان “باند خانوادگی کلاهبرداری تلفنی موسوم به رادیو جوان متلاشی شد” دقیقا به همین شیوه به فریب شهروندان پرداخته است.

  1. تحصیل مال از طریق نامشروع

آنچه مسلم است این شیوه با سوء نیت مجرمانه از سوی مرتکبین صورت گرفته است که حتی اگر مشمول عنوان کلاهبرداری نباشد می تواند به عنوان تحصیل مال از طریق نامشروع و یا عنوان جزایی متناسب دیگر مورد تعقیب قرار گیرد چه آنکه طرح موضوع برنده شدن هزینه سفر عتبات عالیات و سوء استفاده از تعلق خاطر مذهبی، یقیناً واجد وصف سوء نیت بوده و شایسته آن بود از مشتکی عنهم تحقیق لازم به عمل می آمد.

با عنایت به مراتب فوق از حضور دادگاه محترم تقاضای نقض قرار معترض عنه و صدور دستور تحقیقات در خصوص بزه انتسابی را دارم.

در اعتراض به قرار دادسرا حتما باید در نظر داشت که آیا تحقیقات کامل صورت گرفته است یا خیر؟ آیا به دلایل ابراز شده توجه شده است یا نه و مهم ترین ویژگی اعتراض باید دقت به خود قرار باشد یعنی به جای شرح مجدد شکایت که از حوصله مقام رسیدگی کننده خارج خواهد بود توصیه می شود مختصر و مفید مبانی اعتراضی تبیین شود؛ اعتراض فوق را برای یکی از مراجعه کنندگان تنظیم کردم اگر شما هم نیاز به مشاوره داشتید می توانید با من در ارتباط باشید.

error: غیرقابل کپی